Аліменти можна стягнути в рамках наказного провадження – особа, з яким проживає дитина, може звернутися до суду за місцем реєстрації або перебування із заявою про видачу судового наказу. За зареєстрованим місцем проживання чи перебування можна пред’явити позов про стягнення аліментів, а також про оплату додаткових витрат на дитину, індексації аліментів, зміні способу їх стягнення. За таким вимогам судовий збір не сплачується. Також судовий збір не сплачується за стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.

Суд присудить на одну дитину – одну чверть, на двох дітей – одну третину, на трьох і більше дітей – половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (на кожного).

Також збільшено мінімальний розмір аліментів з 30% прожиткового мінімуму на дитину до 50%.

Змінено порядок визначення та стягнення заборгованості по аліментах. Так, в разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки в розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% заборгованості.

Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку, який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, чи отримано такий заробіток в Україні або за кордоном. Якщо платник не працював або є «спрощенцем», або ж працював в державі, з яким немає договору про правову допомогу, заборгованість визначається виходячи з середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Якщо джерело і розмір закордонного заробітку встановлений, то за заявою одержувача аліментів державний або приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості. Розмір заборгованості по аліментах обчислюється державним (приватним) виконавцем, а у разі виникнення спору – судом.

Відповідальність платника аліментів настане через 7 днів з моменту повідомлення одержувача про необхідність сплатити певну суму. У разі несплати в цей термін пеня нараховується з наступного дня, а не з моменту отримання рішення суду.

Не допускається призупинення провадження у справі про стягнення аліментів на підставі наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною.

Крім того, тепер аліменти є власністю дитини, а той член сім’ї, на ім’я якого вони виплачуються, може розпоряджатися грошовими коштами виключно в інтересах дитини. При цьому неповнолітня дитина може самостійно отримувати і розпоряджатися тими, що нараховуються аліментами.

Оригінал новини – Ліга:Закон.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *